Новини

Ключові етапи будівництва котеджу

Проєктування та будівництво котеджів – процес завжди тривалий та складний, він приносить набагато більше клопоту, ніж придбання вже готового будинку. Розуміння основних процесів, а також чітке планування витрат дасть змогу полегшити ситуацію. Рішення будувати власний будинок також накладає на замовника певну відповідальність, вимагаючи виконання деяких юридичних процедур. У цьому матеріалі ж представлено основну інформацію про етапи котеджного будівництва.

Ключові етапи будівництва котеджу:

  1. Створення проєкту. Фахівці фірми після отримання заявки підготують проєкт, у якому також враховуватимуться побажання клієнта. Проводяться всі необхідні обчислення, планується розташування інженерних комунікацій, підбираються відповідні будматеріали. На цьому ж етапі можна уточнити приблизну вартість будівництва.
  2. Укладення договору. Якщо замовника все влаштовує, проєкт затверджується і починається розрахунок фінансових витрат, після яких буде визначена точна сума. Укладається договір.
  3. Виготовлення металоконструкцій. Іноді компаніям доводиться звертатися до посередників, але деякі володіють власним виробництвом металевих профілів, тому можуть запропонувати замовнику більш вигідну ціну.
  4. Будівництво котеджу. Різні компанії використовують різні технології будівництва, тому терміни можуть відрізнятися. На цьому етапі зводяться стіни, прокладаються комунікації, укладається покрівля тощо.
  5. Здача в експлуатацію. На кінцевому етапі замовнику здається вже готовий об’єкт. Після підписання всіх необхідних документів, клієнт отримує ключі від житла, а також гарантію на виконані роботи.

Що зазвичай включається до кошторису

Складання кошторису – ключовий розрахунок під час проєктування будинку, який враховує всі, навіть найдрібніші витрати. Зокрема:

  • проведення підготовчих робіт;
  • закладку фундаменту;
  • виготовлення і монтаж каркаса;
  • створення стін і перекриттів;
  • прокладання інженерних комунікацій;
  • оснащення фасаду;
  • покрівельні роботи;
  • внутрішнє оформлення;
  • загальну кількість будівельних і додаткових матеріалів;
  • проведення додаткових робіт (вирубка дерев тощо).

У який термін може вкластися будівництво котеджу?

При будівництві котеджів під ключ, або звичайним способом, цей параметр індивідуальний для кожного проєкту, оскільки залежить від безлічі факторів:

  • будівельної технології;
  • складності проєкту;
  • протяжності комунікацій;
  • віддаленості від міста;
  • кваліфікації виконавців.

Так, наприклад, будинок із дерева можна побудувати швидше, ніж цегляний. Це займе 4-10 міс. і 6-15 міс., відповідно.

У середньому на всю «коробку» – від фундаменту до покрівлі – йде близько 3 міс., на оздоблення – до року. Також, готову коробку залишають на деякий час для усадки, та тільки потім продовжують роботи. Загалом, будівництво котеджу може зайняти від кількох місяців до кількох років.

Вартість будівництва котеджу

Насправді складно назвати більш-менш точні суми, оскільки ціна для кожного проєкту також індивідуальна. Навіть будинки одного й того ж метражу та поверховості можуть коштувати абсолютно по-різному.

Можна сказати, що цегляний будинок є найдорожчим варіантом. Однак він же є найнадійнішим і найкомфортнішим в експлуатації.

У будь-якому разі, будівництво власного будинку – це непоганий спосіб економії фінансів. Хоч і доведеться почекати певний час, але по собівартості будівництво котеджу часто виходить наполовину дешевше, як порівняти з купівлею вже готового будинку з приблизно аналогічними параметрами.

Важливо відзначити, що деякі будівельники стверджують, що можуть працювати без складання кошторису, однак покладатися на таких працівників вкрай ризиковано. Складання кошторису, навпаки, дасть змогу взяти витрати на будівництво під чіткий контроль.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *