Пн.-Пт.: 9:00-20:00
Сб.: 9:00-20:00
Нд.: Вихідний
Що краще: купити готові ворота чи зробити відкатні ворота своїми руками?

Відкатні ворота – дуже популярний вид воріт, який використовують для організації в’їзду до двору будинку, так і підприємства, паркувального майданчика і інших місць. Вони складаються з відкатної стулки за розміром в’їзду. Стулка тримається на сталевих роликах, закріплених на фундаменті.
Такі ворота не займають багато корисного простору. Не усі відкатні ворота однакові. Звичайно ж, вони відрізняються зовнішнім виглядом – тут у вас великий простір для творчості, але є ще одна деталь, яка повинна вас зацікавити. Відкатні ворота можна розділити на рейкові і самонесучі. Їх відмінність в способі відкату. Ми ж розберемо відкатні самонесучі ворота.
З чого складаються відкатні ворота
Відкатні ворота консольного типу користуються величезною популярність, оскільки їх розробили з урахуванням усіх недоліків рейкових і підвісних воріт. Обов’язковими складовими самонесучих відкатних воріт є:
- Каркас воріт;
- Обшивка;
- Заставний елемент;
- Фурнітура для відкатних воріт;
- Автоматика для відкатних воріт
А тепер коротко пробіжимося по всіх елементах відкатних воріт.
Каркасна основа
Це основа відкатної стулки. Каркас варять з профільних труб квадратного або прямокутного перерізу. Останнім часом все частіше для цих цілей купують т-профіль, який розробили саме для виготовлення дворівневих каркасів воріт, хвірток, огорожі. Стулка самонесучих відкатних воріт має бути довша за ширину отвору під неї в 1,5 рази.
Обшивка воріт
Естетику воротам надає обшивка. Матеріали для цього різні. Можна підібрати на будь-який смак і бюджет. Також можна комбінувати два різних. Обшивати можна з двох сторін, або ж тільки з тією, яку видно з вулиці. Так можна заощадити. Обшивати рекомендують вже на встановлений каркас, щоб не тягнути дуже важкі ворота, адже сам каркас вже важитиме не пару кілограмів.
Заставний елемент
Додатково до усіх робіт по виготовленню відкатних воріт додається робота по облаштуванню фундаменту, на який потім встановлюються каретки, а згодом і привід для автоматизації відкатних воріт. Для цього виготовляють спеціальну заставну деталь зі швелера і арматури. Довжина швелера дорівнює половині ширини отвору, ширина – 12-18 мм.
Фурнітура для відкатних воріт
Без набору комплектуючих ворота не пересуватимуться. У цьому комплекті пара роликових опор і напрямна (5-7 м залежно від довжини воріт) утворюють консольний механізм, що дозволяє стулці пересуватися не торкаючись поверхні землі. Також в цьому комплекті є і інші елементи, доповнюючі механізм відкату.
Автоматика для відкатних воріт
Ми віднесли автоматику до складових елементів відкатних воріт, оскільки вважаємо, що вона сильно полегшує процес експлуатації. Без неї можна обійтися, ворота і так легко управляються вручну. Але автоматизувавши їх вже не треба виходити з машини для відкривання і закривання стулки. Просто натискаєте на кнопку, дзвоните на GSM- модуль або подаєте команду розумному будинку – ворота самі відкриються і закриються.
Виготовляємо відкатні ворота своїми руками
Виготовлення відкатних воріт починають з планування і купівлі матеріалів. Також рекомендують зробити креслення відкатних воріт, щоб було простіше закуповувати усе необхідне.
Далі робимо закладну. Зварюємо в єдину конструкцію швелер і арматуру і бетонуємо отриману деталь в ямі збоку проїзду. Далі приступаємо до каркасу. Його варимо або з профільних труб, або ж з Т-профілю (ми останнім часом використовуємо тільки останній, а профільні труби беремо для перемичок). Далі встановлюємо кожні комплектуючі з фурнітури для відкатних воріт на своє місце.
Обшиваємо каркас, встановивши його на отвір. Кріпити обшивку треба при закритій стулці, підклавши під накатне колесо що-небудь, щоб підняти на пару сантиметрів. Таким чином ворота не просядуть. Останнім встановлюємо замок. Також рекомендуємо на етапі виготовлення каркасу приварити до нижньої труби (не до балки) зубчасту рейку.
Ціна на виготовлення відкатних воріт
Вартість відкатних воріт цікавить усіх, хто вирішив встановити саме цей тип воріт. Але точну суму можна назвати тільки після врахування усіх деталей. Наприклад, в різних регіонах України вартість матеріалів може відрізнятися.
Також на вартість впливає розмір стулки, розрахункова вага стулки, матеріал для обшивання і інше.
Тобто, спочатку треба визначитись з параметрами стулки, обшивкою, порахувати приблизну вагу, а далі приступити до підбору фурнітури. Чим більші або важчі ворота, тим дорожче буде комплект. Тому, щоб відповісти на питання про вартість, треба багато що знати.
Чим обшивають відкатні ворота?
Розпочнемо з найпоширенішого матеріалу. Це профнастил. Він поставляється готовими листами з різними хвилями, різним кольором. Його легко кріпити, особливо до каркасу і Т-профілю.
Також для обшивки воріт використовують сендвіч-панелі. Вони надають стулці дуже красивого і естетичного вигляду. Але вартість значно вища, ніж у профнастилу.
Також можна обшити каркас деревом. Але тут будьте обережні, оскільки воно саме по собі важке, а у вологу погоду стає ще важче, ввібравши в себе вологу.
Ще один варіант – металеві прути з елементами кування. Але такий спосіб не усім підходить, оскільки багато хто прагне закрити свій двір від стороннього погляду.